Izba Rzemieślnicza w Opolu organizuje dla uczniów szkół branżowych I stopnia konkurs na najlepszy krótki film promujący naukę zawodu w rzemiośle. Konkurs realizowany jest w ramach projektu z programu Polski Inkubator Rzemiosła realizowanego przez Narodowy Instytut Wolności.

Nadrzędnym celem konkursu jest promocja kształcenia dualnego w rzemiośle. Konkurs ma zachęcić młodzież do wyboru edukacji zawodowej jako drogi do zdobycia wymarzonego zawodu.

Filmy, które powstaną w ramach konkursu będą eksponowane w mediach społecznościowych, z których korzysta młodzież. Krótkie filmiki, które można publikować w mediach społecznościowych to podstawowy kanał dotarcia z informacjami do młodzieży.

Wymagania dotyczące prac konkursowych.

1. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 1 film.
  2. Film powinien trwać od 2 do 5 minut.
  3. Film powinien spełniać rolę informacyjną i promującą dany zawód.
  4. Film powinien charakteryzować się wysokim poziomem estetyki oraz oryginalnym podejściem do tematu.
  5. Film należy wykonać w dowolnej technice filmowej, techniką cyfrową za pomocą dowolnego urządzenia (np. telefonu komórkowego, aparatu fotograficznego, kamery cyfrowej).
  6. Prace należy dostarczyć na pendrive.
  7. Pracę należy podpisać imieniem i nazwiskiem autora oraz adresem szkoły, w której się uczy.

Do pracy należy dołączyć:

• opis zgodnie z dołączonym do regulaminu konkursu formularzem zgłoszeniowym (zał. nr 1),
  • zgodę na przetwarzanie danych osobowych i zgodę na nieodpłatną publikację pracy (zał. nr 2).

Prace niezwiązane z tematem konkursu nie będą podlegały ocenie. Brak w/w załączników powoduje wykluczenie pracy z konkursu.

Prace należy dostarczyć osobiście lub pocztą z wymaganymi załącznikami do siedziby Izby Rzemieślniczej do dnia 04 listopada 2024r. pod adres: Izba Rzemieślnicza w Opolu, ul. Katowicka 55, 45-061 Opole

Prace konkursowe przesłane po wyznaczonym terminie nie będą oceniane.

W Konkursie nie mogą brać udziału prace, które były nagradzane w innych konkursach.

Prace konkursowe nie mogą zawierać treści niezgodnych z prawem, naruszających czyjąś godność lub promujących przemoc.

Organizatorzy nie zwracają nadesłanych prac a ich treść może być wykorzystywana do promocji rzemiosła przez Izbą Rzemieślniczą w Opolu na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.

Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej

Organizatora www.izbarzem.opole.pl. Organizator poinformuje również o wynikach zwycięzców konkursu w formie mailowej lub telefonicznej.

Wręczenie nagród nastąpi dnia 15 listopada 2024r. w TOYOTA PARK Opole, przy ul. Oleskiej 70.