Tegoroczny Jarmark odbył się w plenerze, na trasie prowadzącej do ogrodów Klasztoru Benedyktyńskiego. Barwne stoiska z bogatym asortymentem, najróżniejsze pomysły jak przystroić stoły wielkanocne i mieszkanie – to nieliczne przykłady na to, że organizatorzy Jarmarku postarali się o różnorodność oferty dla mieszkańców pogranicza polsko-czeskiego. To z myślą o odwiedzających, wystawcy prezentowali swoje wyroby rękodzieła artystycznego i ozdoby nie tylko na święta. Na kolorowych stoiskach można było nabyć przede wszystkim ozdoby i stroiki, a także kwiaty doniczkowe.
W ramach polsko-czeskiej współpracy, Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bielawie zaprosił stronę czeską, w tym głównie uczniów fryzjerstwa do udziału w planowanym do zorganizowania Konkursie Fryzjerstwa dla Juniorów podczas tegorocznych Dni Bielawy. Mamy nadzieję, że podczas bielawskiego święta, oprócz pięknych fryzur, podziwiać będzie można zapomniane i niespotykanie na co dzień rzemiosło – kowalstwo. Dodatkowo wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Bielawy, planujemy w tym roku gościć u naszych sąsiadów na plenerze malarskim, połączonym z prezentacją poezji oraz zaprezentować w ostatni tydzień sierpnia, podczas dożynek w Křinicach dekoracyjne chlebki upieczone w ramach Misterium Chleba przez naszych lokalnych rzemieślników. Natomiast, w przyszłym roku, w ramach polsko-czeskich Dni Kultury Chrześcijaństwa, planujemy wspólnie zorganizować Jarmark Wielkanocny w siedzibie Zespołu Szkół Cechu Rzemiosł Różnych w Bielawie, na którym swoje stoisko miałaby również strona czeska.
W rozmowie ze Starostką Křinic – Libuše Rosovą, przedstawiciele Cechu, poinformowali, że w związku z podpisanym z początkiem marca br. porozumieniem z Bielawską Agencją Rozwoju Lokalnego, bardzo dobrym pomysłem byłoby podpisanie również takiego porozumienia, ale tym razem trójstronnego, w którym stroną byłyby również Czechy, co zwiększyło by znacznie wszystkim partnerom porozumienia możliwości pozyskiwania środków zewnętrznych.