Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
19 stycznia w siedzibie Zespołu Szkół Cechu Rzemiosł Różnych odbył się obowiązkowy sprawdzian fryzjerski. W tym roku, w sprawdzianie udział oprócz uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bielawie, udział wzięły również uczennice Zespołu Szkół Nr 2 z Dzierżoniowa. W ramach sprawdzianu zadaniem uczestników w zakresie fryzjerstwa męskiego było strzyżenie i modelowanie. W ramach fryzjerstwa damskiego – również strzyżenie, a także wyciskanie fal na mokro, nakręcenie pierścieni, nakręcenie trwałej ondulacji oraz uczesanie fryzury fantazyjno – wieczorowej. 

 W sprawdzianie udział wzięło 12 osób (w tym z klasy I – 3 osoby, z klasy II – 5 osób i z klasy III – 4 osoby). Komisja oceniająca składała się wykwalifikowanych fryzjerów w osobach Barbary Klimczak, Marii Zawady, Haliny Trzeciak oraz Alicji Nowickiej. Komisja oceniająca stwierdziła, że poziom umiejętności fryzjerskich uczestników sprawdzianu był na bardzo wysokim poziomie. Z punktacji Komisji oceniającej wynika, że Ilona Raczyńska – uczennica klasy II z salonu fryzjerskiego Piotra Trzeciaka z Bielawy – najlepiej wykonała strzyżenie i modelowanie męskie, ze strzyżeniem damskim oraz nakręcaniem pierścieni rewelacyjnie poradziła sobie uczennica klasy III – Magdalena Kożuszek z salonu fryzjerskiego Barbary Klimczak z Bielawy. Z tego samego salonu fryzjerskiego uczennica klasy I – Sylwia Moskal, uzyskała najwięcej punktów za nakręcanie trwałej ondulacji, a także wyciskania fal na mokro. Bezkonkurencyjne w wyciskaniu fal na mokro były również Ilona Raczyńska z kl. II oraz Magdalena Kożuszek z klasy III. Poziom wykonania fryzury fantazyjno-wieczorowej we wszystkich klasach był na bardzo wysokim poziomie – średnią powyżej 5,5 otrzymały: Sylwia Moskal (klasa I) i Dominika Kasprzak (kl. II).
Biorąc pod uwagę wszystkie konkurencje, Komisja wyróżniła najwyższą notą trzy osoby, reprezentujące najwyższy poziom w poszczególnych klasach. Z klasy I Zespołu Szkól Nr 2 w Dzierżoniowie SYLWIĘ MOSKAL szkolącą się w zakładzie fryzjerskim Barbary Klimczak z Bielawy, z klasy II uczennicę Zasadniczej Szkoły Zawodowej CRRiMP w Bielawie –  DOMINIKĘ KASPRZAK, z zakładu fryzjerskiego Sabiny Błaszczyk w Bielawie, a z klasy III – MAGDALENĘ KOŻUSZEK z Zespołu Szkół Nr 2 w Dzierżoniowie, szkolącą się u Barbary Klimczak w Bielawie. Wszystkim uczestniczkom sprawdzianu gratulujemy zdolności i umiejętności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *