Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

5 listopada 2010r. o godzinie 12:00, w Hotelu Mercure w Opolu odbędzie się bezpłatne seminarium pn. ” Czy jesteś firmą mile widzianą?”. Spotkanie organizuje Loża Opolska BCC, a dedykowane jest głównie właścicielom firm i prezesom.

Tematem spotkania jest Społeczna Odpowiedzialność Biznesu (CSR), zasady oraz problematyka wdrażania tej idei. Omówione zostaną korzyści z bycia odpowiedzialną firmą czyli taką, która dba o środowisko, człowieka, jest bezpieczna, gwarantuje miejsca pracy, szanuje pracowników, inwestorów i klientów, dzięki czemu buduje zaufanie, konkurencyjność, pozyskuje i utrzymuje przy sobie najlepszych specjalistów.

Ponadto w programie usłyszymy o:

* zarządzaniu zasobami ludzkimi,
* programach etycznych dla pracowników,
* umiejętnościach dostosowywania się do zmian – uwzględnienie interesów wszystkich stron w przypadku restrukturyzacji, elastyczność zatrudnienia, zasady zwalniania pracowników,
* zarządzaniu ochroną środowiska,
* zasadach nadzoru korporacyjnego,
* polityce równego traktowania.

Będziemy również mogli dowiedzieć się co tak naprawdę myślą pracownicy, jakie są ich potrzeby wobec pracodawców, wymagania, a nie są wcale wygórowane jak sugerują organizatorzy. Wg przeprowadzopnych badań pracownicy przede wszystkim chcą otrzymywać terminowo swoje wynagrodzenie, chcą się szkolić, mieć zdrową atmosferę w pracy, zgodę na założenie związków zawodowych, przestrzegania czasu pracy, godnego traktowania starszych pracowników.

Dlaczego zachęcamy Was do uczestniczenia w tym wydarzeniu??

Ponieważ semianrium idealnie wpisuje się w prowadzony przez nas projekt “Flexicurity i CSR – moja odpowiedzialność społeczna, elastyczność i bezpieczeństwo na rynku pracy”, w którym to my oraz Rada OPZZ Województwa Opolskiego, byliśmy organizatorami dwunastu Spotkań Informacyjnych na terenie województwa opolskiego.

Z tego względu, a także z niezaspokojonej ciekawości i chęci poszerzania horyzontów na polu CSR przyłączamy się do inicjatywy jako goście. Liczymy na spotkanie z ciekawymi przedsiębiorcami, którzy podobnie do nas otwarci są na zmiany, mają zapał i chęci do implementacji nowych pomysłów w swoich firmach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *