Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Związek Rzemiosła Polskiego realizuje projekt „3xśrodowisko”, w ramach którego upowszechnia działania pro-ekologiczne pomagające ograniczyć zużycie zasobów w zakładach rzemieślniczych z sześciu branż (budowlana, drzewna, usługi osobiste, motoryzacyjna, poligraficzna i spożywcza). Jednym z celów projektu jest znalezienie 100 firm, które uzyskały min. 10% ograniczenie zużycia zasobów
– dla firm spożywczych oraz sektora usług osobistych jest to energia elektryczna i woda,
– dla branży motoryzacyjnej energia elektryczna oraz płyn hamulcowy
– dla branży budowlanej energia elektryczna i paliwo
– dla branży drzewnej energia elektryczna oraz drzewo
– dla branży poligraficznej alkohol izopropylowy oraz materiały ropo pochodne (zmywacze).

Jednym ze sposobów na zebranie takich firm było zbadanie danych sprawozdawczych z wytypowanych 104 firm referencyjnych (u 50% z nich zaobserwowano oczekiwane oszczędności w zasobach), natomiast drugim sposobem znalezienia takich firm było ogłoszenie Konkursu „Oszczędzaj chroniąc środowisko”. W związku z powyższym, chcielibyśmy zachęcić firmy zrzeszone w organizacjach rzemiosła do udziału w Konkursie „Oszczędzaj – chroniąc środowisko”. Udział w tym przedsięwzięciu nie wiąże się z żadnymi kosztami, chodzi bowiem o wskazanie pewnych rozwiązań ekologicznych, które przełożyć się mogą na oszczędność zasobów określonych dla danej branży.
       W formularzu zgłoszeniowym wystarczy opisać rozwiązania, jakie wprowadziliście Państwo w ciągu ostatnich 18 miesięcy lub takie, jakie planujecie wprowadzić w ciągu trzech kolejnych miesięcy z określeniem zakładanych rezultatów. W ten sposób można uzyskać „Certyfikat firmy przyjaznej środowisku” i ubiegać się o refundację części poniesionych kosztów – dla laureatów w każdej z branż przewidujemy nagrody finansowe w wysokości: 500 Euro (III miejsce); 750 (II miejsce) i 1000 Euro (za I miejsce) oraz dwa wyróżnienia po 800 Euro na branżę (formularz wniosku i regulamin w załączeniu).
Termin zgłaszania wniosków ustalono na 28 lutego 2016 (wnioski należy przesyłać do Stowarzyszenia REFA Wielkopolska, ul. Rubież 46 bud. C3, 61-612 Poznań, tel. 61 827 94 10).

Szczegółowe informacje oraz formularze do pobrania: www.3xsrodowisko.pl/konkurs_dla_firm.html

źródło: ZRP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *