Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Pod koniec września rusza nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania “Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”. O przyznanie pomocy mogaą  starać się rolnicy, ich współmałżonkowie i domownicy, którzy chcą prowadzić działalność niezwiązaną z rolnictwem. 

Nabór w ramach tego działania podzielony jest na dwa etapy:

W przypadku, gdy osoby zainteresowane takim wsparciem nie posiadają własnych pieniędzy, mogą skorzystać z zaliczki w wysokości do 50% wnioskowanej kwoty pomocy.
Ważne jest, że w tym naborze rolnik może złożyć tylko jeden wniosek, czyli musi się zdecydować, na jaką działalność chce otrzymać wsparcie.
Pomoc z działania “Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej” przeznaczona jest dla rolników, ich współmałżonków lub domowników ubezpieczonych w KRUS (minimum 12 miesięcy), którzy planują rozpoczęcie działalności innej niż rolnicza.
Beneficjenci pomocy w ramach działania “Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”  nie muszą być to osoby, jak dotychczas,  które brały dopłaty bezpośrednie. Teraz takie wsparcie będzie mógł otrzymać także np. młody rolnik, który dopiero planuje przejęcie gospodarstwa lub niedawno je przejął, a także współmałżonek rolnika czy domownik, jeżeli wykaże, że wcześniej był ubezpieczony u rolnika, któremu przyznano dopłaty obszarowe. Inną bardzo ważną zmianą ułatwiającą ubieganie się o pomoc jest to, że wniosek można złożyć w dowolnym oddziale regionalnym ARiMR lub za pośrednictwem poczty, co w poprzednich latach było niedopuszczalne. 
 Szczegółowe informacje oraz dokumenty aplikacyjne na stronie internetowej: http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2007-2013/roznicowanie-w-kierunku-dzialalnosci-nierolniczej.html 
źródło: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *