Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Urząd Patentowy RP serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w seminariach regionalnych pt. „Możliwości ochrony znaków towarowych w Polsce i w Unii Europejskiej”, poświęconych procedurom ochrony znaków towarowych. Na gruncie przepisów krajowych ostatnie nowelizacje ustawy Prawo własności przemysłowej wprowadziły szereg istotnych zmian, z których najważniejsze dotyczą reformy systemu rejestracji znaków towarowych.
 Szkolenia mają za zadanie przybliżyć zarówno nowy system rejestracji znaków towarowych w Polsce, jak i przedstawić specyfikę procedury regionalnej – przed Urzędem Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej oraz procedury międzynarodowej, administrowanej przez Światową Organizację Własności Intelektualnej. Eksperci Urzędu Patentowego RP w przystępny sposób przedstawią między innymi najważniejsze aspekty procedury zgłoszeniowej w Polsce, uwzględniając postępowanie w sprawie sprzeciwu. Omówione zostaną także przeszkody rejestracji znaków towarowych w kształcie zmienionym przez nowelizacje przepisów krajowych.
Udział w szkoleniach jest bezpłatny.

Uczestnicy szkoleń dowiedzą się również nt. łatwiejszego dostępu do systemu PCT poprzez Wyszehradzki Instytut Patentowy.
Szkolenia adresowane są w szczególności do przedsiębiorców, rzeczników patentowych oraz prawników, a także przedstawicieli otoczenia biznesu.

Warto podkreślić,  iż terminy najbliższych szkoleń wyznaczone zostały w zależności od  lokalizacji, w jednym z 14 miast w Polsce: Białymstoku, Kielcach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Opolu, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Toruniu, Warszawie, Wrocławie, Zielonej Górze (między 20 maja a 10 czerwca 2016 r.).
Udział w szkoleniach jest bezpłatny. Liczba miejsc na każdym z nich jest ograniczona, a o rejestracji decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegóły dotyczące terminu szkoleń oraz bezpośredni link do rejestracji: http://www.uprp.pl/seminaria-regionalne-pt-mozliwosci-ochrony-znakow-towarowych-w-polsce-i-w-unii-europejskiej/Lead02,58,15511,7,index,pl,text/ Serdecznie zapraszamy do aktywnego uczestniczenia w szkoleniach.

 Harmonogram szkoleń:

Dane kontaktowe: Departament Promocji i Wspierania Innowacyjności, tel. 22 579 00 51 

źródło: Departament Promocji i Wspierania Innowacyjności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *