Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Dnia 20.03.2018 w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie –Koźlu już po raz szósty odbył się Wojewódzki Konkurs Wiedzy Fryzjerskiej pod patronatem Izby Rzemieślniczej w Opolu. Do kędzierzyńskiej budowlanki przyjechało 15 uczestników z całego województwa opolskiego z 6 szkół ponadgimnazjalnych.

Jury w składzie:
Przewodnicząca:mgr Anna Gilewicz-nauczyciel przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu, członek komisji egzaminacyjnej przy Izbie Rzemieślniczej w Opolu oraz Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, inicjatorka Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy fryzjerskiej,
Członkowie:
    Pani mgr Małgorzata Kwaśniak-przedstawicielka Izby Rzemieślniczej w Opolu,
    Pani mgr Beata Hanulewicz-nauczyciel przedmiotów zawodowych z fryzjerstwa w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu, właścicielka salonu fryzjerskiego, egzaminator.
Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się z 50 pytań z zakresu wiedzy fryzjerskiej zgodnej z kwalifikacją A 19. Dziesięciu zawodników z najwyższą liczbą punktów zakwalifikowało się do kolejnego etapu. Kolejnym zadaniem finalistów była odpowiedz na 5 wylosowanych wcześniej pytań przed komisją egzaminacyjną. Ten etap pozwolił wyłonić czwórkę uczniów najlepszych w województwie jeśli chodzi o wiedzę z przedmiotów zawodowych z fryzjerstwa.
Wyniki:
    III miejsce Krystyna Dziambor z Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie –Koźlu, oraz Wiktoria Lyga z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu,
    II miejsce –Kozioł Andrea z Zespołu Szkół Zawodowych w  Strzelcach Opolskich,
    I miejsce – Szymon Mrozek z Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie –Koźlu .
 Sponsorami nagród w konkursie była Izba Rzemieślnicza w Opolu oraz Powiat Kędzierzyńsko-Kozielski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *