Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” i Instytut Pracy i Spraw Socjalnych zapraszają do udziału w konferencji pt.: „Wyzwania modernizacji gospodarczej- doświadczenia historyczne”. Konferencja odbędzie się 28 stycznia (czwartek) w godz. 10:00 w siedzibie CPS „Dialog” w Warszawie.
Będzie to pierwsze z cyklu spotkań, których hasłem przewodnim będą dwa pojęcia: modernizacja oraz polityka przemysłowa. Ich celem będzie przedyskutowanie doświadczeń poszczególnych krajów w tym zakresie, również w wymiarze historycznym.

Modernizacja gospodarcza napotyka na różnego typu przeszkody, które są generowane przez niewystarczające lub całkowicie niedojrzałe instytucje.

Koncepcje modernizacji rozwinęły się równolegle ze światowymi przemianami politycznymi i gospodarczymi w latach 50. i 60. XX w., kiedy gospodarka światowa została podzielona na trzy segmenty, w których dominowały odmienne typy gospodarki. Dzisiaj hasłem przewodnim tego procesu jest globalizacja lub, jak twierdzą niektórzy, jej koniec.

Organizatorzy spotkania zapraszają do dialogu w gronie przedstawicieli świata nauki, instytucji publicznych, organizacji pozarządowych i  partnerów społecznych.
Prosimy o potwierdzenie udziału w konferencji do 27 stycznia na adres e-mail: a.skladanowska@cpsdialog.gov.pl

źródło: ZRP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *