Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

W ramach projektu LIFE12 INF/000009/3xŚrodowisko/PL Związek Rzemiosła Polskiego organizuje Ogólnopolski Konkurs plakatowy  „UCZNIOWIE RZEMIOSŁA DLA ŚRODOWISKA”.
Do udziału zapraszani są uczniowie – rzemieślniczej nauki zawodu, przede wszystkim ze szkół dla których organem prowadzącym są organizacje rzemiosła oraz innych szkół zawodowych.
Celem konkursu jest :
-popularyzacja wiedzy o możliwościach ograniczania zużycia zasobów takich jak: woda, energia elektryczna, drzewo, papier, paliwo oraz inne;
-zachęcenie nauczycieli i uczniów do zainteresowania się problematyką ochrony środowiska – ze szczególnym uwzględnieniem działalności zakładów rzemieślniczych,
-kierowanie uwagi młodych na problematykę ochrony środowiska w bezpośrednim otoczeniu miejsca pracy, a także
-promocja programów Unii Europejskiej LIFE+ oraz działań Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w tej dziedzinie.

Niezależnie od walorów edukacyjnych Konkurs stanowi bardzo dobrą okazję do promocji rzemieślniczych szkół zawodowych i szkolenia w rzemiośle. Za miejsca od pierwszego do siódmego przewidziane są nagrody, to jest rower górski za pierwsze miejsce i inne nagrody rzeczowe za miejsca od drugiego do dziesiątego.
W szczególności założeniem konkursu jest, by w formie plakatu – w możliwie skrótowy i twórczy sposób – oddać różnorodne idee, metody i techniki przyczyniające się do ochrony środowiska i oszczędzania zasobów w małych i średnich przedsiębiorstwach, w tym przede wszystkim w firmach rzemieślniczych.
Konkurs daje sposobność poszerzenia wiedzy z dziedziny ochrony środowiska, zapoznania się z praktycznymi aspektami funkcjonowania małych i średnich przedsiębiorstw, nowinkami technologicznymi i innowacyjnymi rozwiązaniami pozwalającymi zmniejszać zużycie surowców w procesach produkcji i świadczenia usług. Nadto konkurs sprzyja kreatywności, rozwojowi umiejętności prezentowania własnych obserwacji i przemyśleń.
Zgodnie z Regulaminem konkursowym prace powinny być przesłane na adres ZRP w terminie do 10 czerwca 2015 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *