Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

22 maja 2019 w Warszawie w ZRP odbył się finał XIX edycji Ogólnopolskiego  Konkursu Wiedzy o Zasadach BHP „Bezpiecznie od startu”, dla uczniów zakładów rzemieślniczych. 

Celem konkursu jest  popularyzowanie wiedzy z zakresu podstawowych przepisów prawnej ochrony pracy oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy wśród uczniów zawodu w rzemiośle, a jego zakres  dotyczy: problematyki prawa pracy oraz bhp, przewidzianych w podstawie programowej kształcenia w zawodach, a także tematyka szkolenia podstawowego z zakresu prawa pracy, technicznego bezpieczeństwa pracy, ergonomii, psychologii pracy, ppoż. oraz zasad udzielania pierwszej pomocy.
Izbę Rzemieślniczą w Opolu reprezentowały: Anastasiia Lunhul uczennica Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Staszica  w Opolu oraz Katarzyna Szemainda uczennica Zasadniczej Szkoły Zawodowej  w Dobrzeniu Małym.
W kategorii indywidualnej w konkursie II miejsce zajęła Katarzyna Szemainda, a V miejsce przypadło Anastasii Lunhul. W klasyfikacji drużynowej dziewczyny zajęły I miejsce.
Serdecznie gratulujemy zasłużonych nagród i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *