Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Dowodem przywiązania rzemieślników do wiary i Kościoła jest udział w Pielgrzymce Rzemiosła, która w tym roku po raz drugi odbyła się na Dolnym Śląsku. 19 marca br. w Brackim Kościele Św. Józefa – patrona rzemieślników, w Sanktuarium Krzeszowskim odbyła się II Pielgrzymka Rzemiosła Dolnośląskiego.
W Pielgrzymce uczestniczyły najwyższe władze Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej, starszyzna cechowa, poczty sztandarowe cechów z całego województwa dolnośląskiego oraz rzemieślnicy i pracownicy organizacji rzemiosła wraz z rodzinami, a także uczniami rzemiosła. 
Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bielawie godnie był reprezentowany przez członków Zarządu i Komisji Rewizyjnej Cechu Barbarę Buczek, Andrzeja Jaworskiego i Wiesława Bełza oraz Zespół Szkół Cechu Rzemiosł Różnych w Bielawie z Katarzyną Walczyk na czele oraz pocztem sztandarowym w składzie Ilona Raczyńska, Krystian Adamski i Mateusz Orawiec. Impulsem zorganizowania drugiej dolnośląskiej pielgrzymki rzemieślników było kultywowanie pracy i ludzi pracy, a najlepszym tego momentem jest uroczystość św. Józefa  –  patrona wszystkich pracujących, która w Kościele katolickim obchodzona jest 19 marca.
Pielgrzymka rozpoczęła się konferencją edukacyjno-historyczną w wykonaniu Barbary Skoczylas-Stadnik, a następnie Eucharystią w Kościele brackim św. Józefa. Na zakończenie Pielgrzymki zwiedzono Sanktuarium w Krzeszowie, specjalnie przygotowaną na ten dzień ofertą turystyczną „Śladami Budowniczych”. Przedstawiciele dolnośląskiego rzemiosła zapowiedzieli, że zgodnie zapoczątkowaną w roku ubiegłym tradycją, każdego roku w uroczystość św. Józefa spotykać się będziemy w Krzeszowie, aby oddać się wspólnej modlitwie za rzemiosło polskie.

 
 
 
 
 
 
 
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *