Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Ruszyły eliminacje krajowe do WorldSkills Poland 2020, których celem jest wyłonienie młodych mistrzów fachu. Zwycięstwo daje możliwość zdobycia kwalifikacji do reprezentowania naszego kraju na międzynarodowym konkursie WorldSkills Szanghaj 2021 (wrzesień). Podczas eliminacji krajowych WorldSkills Poland odbędą się 4 konkursy- w gotowaniu, cukiernictwie, serwisie i carvingu. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęło Ministerstwo Rozwoju.

Pani Minister Olga Semeniuk podjęła rozmowy dotyczące przyszłej współpracy Ministerstwa Rozwoju z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji, która została nominowana do roli instytucji koordynującej przygotowanie Polski do udziału w konkursach EuroSkills o WorldSkills. Konkurs odbędzie się w dniach 28 września-1 października 2020 r.

WorldSkills to wydarzenie wyjątkowe, bowiem jest to największy konkurs umiejętności zawodowych na świecie. Co dwa lata wzbudza olbrzymie zainteresowanie wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, w tym międzynarodowych ekspertów w zakresie kształcenia zawodowego. Głównym celem organizacji jest zachęcanie młodych ludzi do kształcenia zawodowego i doskonalenia umiejętności zawodowych.

Do udziału w konkursie można zgłaszać się do 17 sierpnia 2020 r.

Szczegółowe informacje na temat konkursu oraz formularze zgłoszeniowe znajdą Państwo na stronie internetowej:

http://worldskillspoland.org.pl/skillspoland2020/utm_source=Facebook&utm_medium=post&utm_campaign=eliminacje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *