Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
Ministerstwo pracy proponuje wprowadzenie minimalnej stawki godzinowej za każdą godzinę wykonania zlecenia lub świadczenia usług. Chce, aby miała ona zastosowanie do wszystkich umów objętych zakresem ustawy, bez względu na sposób ustalania wynagrodzenia (według stawki godzinowej, dziennej, tygodniowej, miesięcznej, itp.).

Za wypłacanie przyjmującemu zlecenie lub świadczącemu usługi wynagrodzenia poniżej minimalnej stawki godzinowej grozić mają grzywny od l tys. zł do 30 tys. zł.
Trwają tez uzgodnienia w sprawie wysokości minimalnej płacy w 2017 roku. Trzy centrale związkowe reprezentowane w Radzie Dialogu Społecznego – “Solidarność”, OPZZ i FZZ – uzgodniły wspólne stanowisko, że wynagrodzenia w gospodarce narodowej mają wzrosnąć o  6,5 proc., czyli z 1850 do 1970 zł i 25 gr brutto.
Pracodawcy natomiast są ostrożniejsi. Ostrożni. Propozycja rządowa, to 1920 zł. Stanowiska partnerów i uzasadnienie proponowanych wysokości będą tematem najbliższej Debaty Trójstronnej w TVP Info, która odbędzie się 4 czerwca. Emisja na żywo rozpocznie się o godz.13.30.
Ze strony Związku Rzemiosła Polskiego w debacie udział weźmie wiceprezes Włodzimierz Biniek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *