Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
Państwowa Inspekcja Pracy od kilku lat prowadzi program prewencyjny „Zdobądź Dyplom PIP”. To propozycja skierowana do zakładów pracy zatrudniających do 20 pracowników. Główne założenia programu to poprawa warunków bhp oraz doprowadzenie zakładu pracy do stanu zgodnego z obwiązującymi przepisami prawa pracy. Istotnym elementem działań prewencyjnych jest również upowszechnianie przykładów dobrych praktyk dotyczących zapobiegania zagrożeniom wypadkowym, ograniczania ryzyka zawodowego oraz propagowania problematyki bhp. 
Przystępując do programu mają Państwo możliwość wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu z zakresu BHP i prawa pracy. Wszyscy uczestnicy otrzymają pakiet bezpłatnych wydawnictw PIP.

Wśród nich „Listę kontrolną z komentarzem”. Na jej podstawie, przy merytorycznym wsparciu Inspektora Pracy jako eksperta, mogą państwo zidentyfikować występujące nieprawidłowości oraz ocenić ich skalę.

Kolejny etap to wdrożenie działań na rzecz dostosowania zakładu do wymagań przepisów prawa pracy. Ostatnim etapem jest wizyta inspektora pracy- audyt końcowy. Co ważne – audyt ten nie ma charakteru represyjnego. Uczestnictwo w programie jest oczywiście bezpłatne. Pracodawca, który ukończy program- otrzymuje Dyplom Państwowej Inspekcji Pracy. 
Zapraszam do udziału w naszym programie i kontaktu w celu uzyskania szczegółowych informacji pod numerem telefonu: 77 47 00 916. 
Szkolenia realizowane będą we wszystkich powiatach województwa opolskiego. Więcej informacji na temat programu znajdą Państwo na stronie internetowej: www.programyprewencyjne.pl
źródło: OIP Opole

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *