Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
Zarząd Stowarzyszenia Demokratyczne Państwo Prawne uprzejmie informuje, że w dniu 30 stycznia 2018 r o godz. 17.30, w budynku Izby Rzemieślniczej w Opolu, Ul. Katowicka 55 (I piętro), w ramach “Edukacji Obywatelskiej”, cyklu spotkań z zaproszonymi przez Stowarzyszenie gośćmi, odbędzie się spotkanie z Panem Romanem Kirsteinem.

Roman Kirstein to uczestnik strajków w 1980 r., przewodniczący Miedzyzakładowego Komitetu Założycielskiego “Solidarność” w Opolu, wiceprzewodniczący Zarządu Regionu NSZZ “Solidarność” Śląska Opolskiego (1981 r.). Po wprowadzeniu stanu wojennego Pan Roman Kirstein był internowany i więziony od 12 grudnia 1981 r. do lipca 1982 r. Po uwolnieniu, wielokrotnie szykanowany, działał w podziemnych strukturach “Solidarności”, a od 1986 r. był Członkiem Tymczasowej Rady Regionalnej “Solidarność” Śląska Opolskiego. Roman Kirstein aktywnie uczestniczył także w przełomie 1989 r. i budowie demokratycznej Polski, pełnił także funkcję radnego z listy Komitetu Obywatelskiego.
Roman Kirstein opowie o postaniu i działalności “Solidarności” w Opolu i na Opolszczyźnie w latach 1980-1981, podzieli się refleksjami o stanie wojennym oraz podziemnej “Solidarności”. Podczas spotkania odbędzie się również dyskusja poświęcona zagadnieniom: znaczenie przełomu 1989 r., osiągnięcia i błędy demokracji po 1989 r. a także bolączki polskiej demokracji oraz próbie odpowiedzi na pytania: dlaczego Polacy są dzisiaj podzieleni? Jakie są przyczyny klęski społeczeństwa obywatelskiego po 2015 r.? Jak zatrzymać łamanie demokracji w Polsce?
Serdecznie zapraszamy na spotkanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *