Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Zatrudniłaś/eś nowych pracowników? Weź udział w konkursie Ministra Pracy i Polityki Społecznej “Kreator miejsc pracy”.  Termin zgłoszeń do 29 maja.
Celem konkursu jest wyróżnienie tych pracodawców, którzy tworzą nowe miejsca pracy oraz którzy zatrudnili najwięcej pracowników w 2014 r. Nagrody, m.in. tytuł „Kreatora miejsc pracy 2015“,  przyznane będą w pięciu kategoriach: mała, średnia, duża firma oraz duża firma przemysłowo-produkcyjna, a także duża firma handlowo-usługowa.


– Po raz drugi chcemy nagrodzić pracodawców, którzy udowadniają, że inwestycja w ludzi
to rozwój firmy. W naszym konkursie nie ma znaczenia wielkość przedsiębiorstwa ani branża – kierujemy go do wszystkich. “Kreatorzy miejsc pracy” to firmy, które na pierwszym miejscu stawiają pracowników i dbają o jak najlepsze warunki pracy – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.
Jakie będą kryteria oceny? Kluczowy jest wzrost zatrudnienia w firmie. Dodatkowe punkty można zdobyć za przyjęcie do pracy młodych pracowników do 30. roku życia, z grupy 50+ oraz osób niepełnosprawnych. Oceniana będzie także rzetelność  pracodawców – m.in. to, czy zatrudniają pracowników na umowach o pracę.
Zgłoszenia do konkursu można przesyłać drogą elektroniczną (konkurs@mpips.gov.pl), pocztą lub składać osobiście w siedzibie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej
(ul. Nowogrodzka 1/3/5, 00-513 Warszawa z dopiskiem KONKURS KREATOR) w okresie od 2 marca do 29 maja. Formularz konkursowy można pobrać ze strony ministerstwa (www.mpips.gov.pl/konkurs).
Nagrody pracodawcom wręczy minister pracy i polityki społecznej Władysław
Kosiniak-Kamysz podczas uroczystej gali w czerwcu. Zwycięzcy konkursu otrzymają
m.in. prawo posługiwania się tytułem „Kreator miejsc pracy” i logiem konkursu przez rok.
W skład Kapituły konkursowej wchodzą przedstawiciele związków zawodowych
i organizacji pracodawców.

W razie pytań prosimy o kontakt:
Magdalena Górska
+48 22 661 11 17
magdalena.gorska@mpips.gov.plźródło: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *