Zapraszamy młodzież szkół podstawowych oraz szkół branżowych I stopnia z terenu województwa opolskiego do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pn. „Rzemiosło przyszłością”.

Konkurs realizowany jest w ramach projektu z programu Polski Inkubator Rzemiosła realizowanego przez Narodowy Instytut Wolności.

Celem konkursu jest promocja kształcenia zawodowego w rzemiośle, promocja szkolnictwa branżowego i technicznego jako szkolnictwa pozytywnego wyboru, dającego możliwość realizowania satysfakcjonującej ścieżki zawodowej i edukacyjnej. Ponadto promocja różnych rzemieślniczych profesji zawodowych i kształtowanie pozytywnego wizerunku rzemiosła oraz wykwalifikowanej pracy zawodowej.

Prace konkursowe zostaną ocenione na podstawie następujących kryteriów:

– merytorycznie – zgodność wykonanej pracy z podaną tematyką,

– inwencja twórcza, oryginalność i pomysłowość przedstawionego tematu,

– wizualnie – wrażenie estetyczne.

W przypadku osób niepełnoletnich, zgłoszenia w ich imieniu dokonuje Rodzic lub Opiekun prawny.

Wymagania dotyczące prac konkursowych:

1. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 1 pracę.
  2. Praca powinna być wykonana w formacie A4 dowolną techniką.
  3. Praca musi promować naukę zawodu w rzemiośle.
  4. Pracę należy podpisać imieniem i nazwiskiem autora oraz adresem szkoły, w której się uczy.
  5. Do pracy należy dołączyć:

Regulamin konkursu dostępny na stronie internetowej www.izbarzem.opole.pl oraz w biurze obsługi Izby tel. 77 454 31 73

Prace niezwiązane z tematem konkursu nie będą podlegały ocenie. Brak w/w załączników powoduje wykluczenie pracy z konkursu.

Prace należy dostarczyć osobiście lub pocztą z wymaganymi załącznikami do siedziby Izby do dnia 4 listopada 2024r.:

Izba Rzemieślnicza w Opolu, Katowicka 55, 45-061 Opole

Prace konkursowe przesłane po wyznaczonym terminie nie będą oceniane.

W Konkursie nie mogą brać udziału prace, które były nagradzane w innych konkursach.

Prace konkursowe nie mogą zawierać treści niezgodnych z prawem, naruszających czyjąś godność lub promujących przemoc.

Organizatorzy nie zwracają nadesłanych prac a ich treść może być wykorzystywana do promocji rzemiosła przez Izbą Rzemieślniczą w Opolu na stronie www oraz w mediach społecznościowych.

Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej Organizatora www.izbarzem.opole.pl
Organizator poinformuje również o wynikach zwycięzców konkursu w formie mailowej lub telefonicznej.

Wręczenie nagród nastąpi dnia 15 listopada 2024r. w TOYOTA PARK Opole, przy ul. Oleskiej 70.

Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy. Autorom(-kom) najlepszych prac zgłoszonych do Konkursu zostaną przyznane nagrody rzeczowe za I, II i III miejsce w trzech kategoriach wiekowych dla szkół podstawowych (klasy I-III, klasy IV-VI, klasy VII-VIII) i osobno dla szkół branżowych.