Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
Związek Rzemiosła Polskiego w odniesieniu do przygotowywanych przez Ministerstwo Rozwoju zmian w podatkach CIT oraz PIT, wyraził opinię, że propozycji jest dla przedsiębiorców korzystna, ponieważ zapowiada ułatwienie prowadzenia biznesu. Dzięki nim zniknie zbyteczna biurokracja.

Związek natomiast bardzo negatywnie odnosi się do powrotu do pomysłu wprowadzenia do podatków dochodowych, tzw. ulgi na złe długi. Ocenę tego rozwiązania ZRP przekazał ministerstwu rozwoju już w grudniu 2016 roku, przy okazji opiniowania projektów ustaw  stanowiących  pakiet Konstytucji biznesu. – Sugerowaliśmy w niej, że podobne rozwiązanie, wyłączające możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów niezapłaconych faktur zostało wprowadzone w 2012 roku. I jak się okazało, przepis o korekcie kosztów, we wszystkich rankingach prowadzonych wśród przedsiębiorców uznany został za najbardziej uciążliwy, utrudniający rozliczenia księgowo-podatkowe firmom – powiedział ekspert podatkowy ZRP Elżbieta Lutow.
–Uważamy, bowiem, że o ile w VAT ulga na złe długi wiąże się z realnym zwrotem do przedsiębiorcy nadpłaconego podatku, o tyle ta sama korekta w PIT może być iluzoryczna i nigdy może nie zostać skonsumowana przez podatnika – dodała.
Więcej informacji na stronie Internetowej: www.zrp.pl

źródło: Związek Rzemiosła Polskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *